...

Stomatologia dziecięca

Dentysta dla dzieci z odpowiednim podejściem i doświadczeniem przy pierwszych zębach to podstawa zdrowej jamy ustnej każdego malucha. Niezależnie czy potrzebujesz kontroli, nauki higieny czy leczenia zębów nasi dentyści zadbają odpowiednio o małego pacjenta. Posiadamy odpowiedni sprzęt i bezbolesne znieczulenia, które ułatwią dzieciom przejść bezstresowo przez całą wizytę. Każdy nasz dentysta ma przygotowany dla dzieci nowoczesny sprzęt i stanowisko w gabinecie w Bydgoszczy.

Wizyta adaptacyjna u dentysty dla dzieci

Najważniejszy dla młodych pacjentów jest spokój i komfort psychiczny podczas wizyty u stomatologa. W naszym centrum stomatologicznym Bert-Dent w Bydgoszczy oferujemy możliwość odbycia wizyty adaptacyjnej od najmłodszych lat. Dzięki takiej wizycie dziecko zapoznaje się z lekarzem dentystą, gabinetem i urządzeniami, które się tam znajdują. Stawiamy na komfort dziecka i jego poczucie bezpieczeństwa, dlatego dziecko wychodzi spokojne i zaprzyjaźniony z lekarzem. Wizytę adaptacyjną prowadzimy w formie zabawy i nie musi się ona wiązać z wykonywaniem tego dnia zabiegu. Najmłodszy pacjent będzie mógł rysować, poznać dokładnie gabinet i inne części centrum medycznego. Takie spotkanie pozwoli mu uwolnić się od strachu przed kolejną wizytą u stomatologa dziecięcego.

Znieczulenie na wesoło
Gaz "rozweselający"

Gaz „rozweselający” to bezpieczne znieczulenie dla dzieci u stomatologa.

Oferujemy bezbolesne i bezigłowe znieczulenie dla naszych najmłodszych pacjentów. Ze względu na bardzo niską inwazyjność oraz bezpieczeństwo sedacja wziewna (gaz rozweselający) podawany jest przez naszych specjalistów najmłodszym. Taki zabieg pozwala dziecku odprężyć się podczas leczenia ząbków oraz zapomnieć o bólu i stresie, które pojawiają się podczas wizyty u dentysty. Leczenie zębów u dzieci z zastosowaniem gazu rozweselającego to sposób na bezstresowe i skuteczne wizyty u stomatologa.

Jak przygotować się do wizyty u stomatologa dziecięcego?

Nasi zespół zadba o komfort całej rodziny, bezpieczne leczenie i dobre samopoczucie. Nawet jeśli nie przygotujesz się specjalnie do wizyty, to my wyjaśnimy dziecku “kim jest i co robi stomatolog dziecięcy”.

Pamiętaj jednak, że warto porozmawiać ze swoją pociechą jeszcze przed spotkaniem. Najlepiej jest wytłumaczyć, jak wygląda wizyta u dentysty dla dzieci i powiedzieć o plusach dbania o zdrową jamę ustną. Możesz także zapisać się na kontrolę do stomatologa, aby dziecko widziało, że nie ma się czego obawiać.

Atuty Stomatologa dziecięcego Bert-Dent w Bydgoszczy

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.